ARLIGHT Laboratuvarı Akredite Oldu

23 yıllık tecrübesini, aydınlatma laboratuvarı ile destekleyen marka Arlight aydınlatmanın hem estetik hem fonksiyonel olması gerektiğini vurguluyor.

2009 yılında Arlight bünyesinde TÜBİTAK projesi ile kurulan laboratuvar modern tasarım ve teknolojik gelişmeleri ile uluslararası geçerliliğe hak kazandı.

TÜRKAK'ın onayladığı akreditasyon standardına uygun modern teknoloji ile tasarlanan laboratuvar üretim tesisin içinde olmasının avantajını da sağlıyor.

Laboratuvarda yapılan fotometrik ölçümler ile TSE EN 60598-1 ve TSE EN 13032-1-2 standardlarına uygunluk testleri yapmaktadır. Öncelikli amaç kendi ürettiği tüm ürünlerin verimlilik ve ışık dağılımlarını ar-ge çalışmalarında kullanarak estetik çözümlerle teknolojiyi kullanması ürünleri kullanıcıya ulaştırmadan kendi laboratuvarında tüm testleri yapabilmesi kaliteden taviz vermemesinin göstergesi.

Elektriksel ve mekaniksel testlerin yapıldığı bölümde ısıl sıcaklık ve nem testleri yapılmaktadır.

· IP test bölümünde su ve toza karşı koruma testleri,

· Spektral ölçüm odasında lamba ışık dağılımı ölçümleri,

· Foto metrik ölçüm odasında ganyofotometrik ölçümler,

· Lamba yaşlandırma bölümü de mevcut olup laboratuvarların test odaları dışında ampul ve balast kütüphanemizde mevcuttur.

Laboratuvarımız, aydınlatma sektörüne yönelik başka firmalara tarafsızlık ve gizlilik ilkesi ile ücret karşılığında hizmet vererek, ürünlerinin dünya standartlarına uygunluğunu test edecek.

Aydınlatma sektörü için önemli bir hizmet olan laboratuvar, aydınlatma armatürleri üretimine yönelik dünyanın her yerinde geçerli olan akredite belgeleri vermesinin haklı gururunu yaşıyor.