Çevre dostu sistemimizi OHSAS 18001 ve ISO 14001 ile belgeledik

Türk Patent Enstitüsü koordinasyonunda  bu yıl ilk kez düzenlenen ödül gecesinde KOSGEP, TOBB, TÜBİTAK VE TSKV temsilcilerinden oluşan Jüri, Arlight'ı,  "En İyi Endüstriyel Tasarım" ödülüne layık görüldü.

2004 yılında Arlight firmasının müşterileri olarak bir birlikteliğe başlayan Artful İç Mimarlık firmasının kurucuları iç mimar çift  Ece ve Oğuz Yalım, aynı firmanın Ece - Oğuz Yalım ve Feride Toprak'tan oluşan ürün tasarım departmanı "Ece Yalım Design Studio" ile 2005 yılında; Arlight Firması için  tasarladığı "eye-lit" serisiyle ödül almaya hak kazandı. Arlight'ın ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan firmanın Genel Müdürü Cemil Arlı'ya takdim etti. 

Sektöründe başarılı birçok ismi buluşturan törende, 2005 yılında Ece Yalım Design Studio tarafından Arlight Firması için tasarlanan Eye-lit serisinin tasarımı; ofis ortamlarına hakim çalışma ışıklarını tamamlayıcı, dekoratif bir ürün olması amacıyla başlamış ancak; formu ve fonksiyonel çözümleri onu her türlü çalışma mekanında kullanılabilecek bir ürün haline getirmiş. Eye-li'in fark yaratan özelliğinden birisi de; vurguyu güçlendirmek için ürün lenslerinden birine renkli filtre koyup ışığın renginin değiştirilebilmesi. Böylece dikkati ürünün bulunduğu bölgeye çekmek mümkün. Eye-lit'in özel tasarımı onun her tip mekana kendini kabul ettirebilmesini sağlamış. Eye-lit kullanım alanlarının çeşitliliğiyle varolan kalıpların dışına çıkıyor; ofis ortamı ve otel gibi geniş mekanlarda bulunan bankolarda kullanılabileceği gibi; restoran, kulüp, bar bankoları hatta evlerde bile kullanılabiliyor. Renkli lenslerin kullanımıyla da, farklı mekanlara özgün atmosfer yaratılabiliyor.  

Tasarımlarıyla ve kullanım alanına göre üretilen aydınlatma armatürleriyle mekanları heyecanlı bir serüvene dönüştüren Arlight'ın eye-lit ile aldığı bu ödül, tasarıma değer veren üretici bir firma ile tasarımcı grubun doğru ve dengeli birlikteliğinin gerekliliğini, tasarımın önemini bir kez daha vurguluyor. Arlight, her geçen gün teknolojisini ve tasarımlarını geliştirerek, önümüzdeki yıllarda yepyeni ürünleriyle müşterilerine süprizler sunmayı amaçlıyor.